smutne misie

smutne misie

środa, 12 września 2012

Krysia - moja tymczasowiczka:)

 
Krysia to maleńka i młoda suczka z interwencji wrocławskiej Ekostraży. Trafiła do mnie 24 sierpnia w opłakanym stanie - wychudzona, pogryziona, z podwyzszoną temperaturą. Teraz doszła już do siebie, przybrała na wadze, a co najważniejsze, jest coraz bardziej wesoła:)

Krysia jest przeuroczym łobuziakiem, przeslicznym i kieszonkowym , ale wymaga jeszcze opieki, cierpliwości i wyrozumiałości. Dopiero od kilku tygodni poznaje świat, wcześniej nigdy nie wychodziła na spacery, swoje niespełna roczne życie spędzi...
ła w ciemnym pokoju zamknięta z czterema innymi psami.

To psiak, w którym bardzo łatwo się zakochać. Niestety z Michałem wpadliśmy jak śliwki w kompot i serce podpowiada nam, żeby ją zostawić. Ale jeszcze trochę rozumu pozostało (nędzne resztki) i postanowiliśmy, że jednak poszukamy jej domu, ale wśród znajomych, lub osób poleconych przez znajomych. W innym wypadku mała zostanie pewnie u nas. No ale to byłoby kompletne szaleństwo, bo mamy juz dwa swoje psiaki.

Krysia jest psem ekostrażowym, więc przyszli właściciele muszą spodabać się i nam i fundacji;)

To teraz trochę konkretów o małej:

WIEK: ok 10 miesięcy
WAGA: 3,5 kg
WZROST: 27 cm w kłębie
OBECNY STAN ZDROWIA: teraz juz szczupła, nie chuda;); ranki na głowie ładnie wygojone; niestety jej zęby nie są w najlepszym stanie, czeka ją wyrywanie kilku mleczaków, które same nie wypadły i lekkie czyszczenie (wymaga regularnego mycia zębów); juz pierwszy raz zaszczepiona, 2 razy odrobaczona, odpchlona i zabezpieczona przeciw kleszczom
STERYLIZACJA: jeszcze nie, ale przyszły właściciel będzie miał obowiązek wysterylizowania małej w wyznaczonym przez Ekostraż terminie, gdy stan zdrowia suczki na to pozwoli
PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU: mała dopiero uczy się załatwiania na dworze, w domu załatwia się do kuwety (w związku z kwarantanna po szczepieniu, spacery musimy ograniczyc do minimum); jest młodym psiakiem i dopiero uczy się, że nie wolno podgryzac domowych sprzętów, na razie jest małym kornikiem;)
ZALETY: maleńka, bez cienia agresji, nie jest hałaśliwa, lubi ludzi, jest ciekawa świata, grzecznie siedzi w aucie, nie ma choroby lokomocyjnej, boi sie piesków, ale z moja Frania juz szaleją:)

Kontakt w sprawie adopcji: korbaczynska@wp.pl

Zdjęcia Krysi tutaj.
Filmiki - tutaj i tu.
 
WARUNKIEM ADOPCJI JEST WIZYTA PRZEDADOPCYJNA, PODPISANIE UMOWY I WYSTERYLIZOWANIE MALUTKIEJ ORAZ ZEZWOLENIE NA WIZYTĘ POADOPCYJNĄ.

Może się też i tak stać, że jednak małej nie oddam;) Tak tylko zaznaczam, bo z godziny na godzinę będzie mi trudniej;)


Brak komentarzy: